Rozliczenie delegacji

Podstawowym świadczeniem, które należą się delegowanemu to dieta, która ma różnorakie stawki w zależności czy delegacja jest krajowa czy międzynarodowa oraz uzależniona jest od czasu trwania wyjazdu. Ponadto delegowanemu należą się zwrot wszystkich kosztów podróży m.in. zwrot za loty, kolejowe, noclegi o ile nie były one zapłacone przez pracodawcę. Sporą kontrowersję budzi zwrot za wykorzystywanie osobistego samochodu w trakcie podróży, ponieważ kwoty za każdy przejechany km powinny wystarczyć na pokrycie wszelakich kosztów tj. benzyna, płatne odcinki autostrady, promy, płatne parkingi itp., zdecydowana większość szefów zwraca takie koszty, a w według prawa to jest kolejny dochód delegowanego, który powinien być „ozusowany” i opodatkowany. Ogólnie rzecz biorąc temat rozliczania delegacji to spore pole do nadużyć, które zazwyczaj są dokładnie sprawdzane przez kontrolerów z Skarbówki.
Podróż służbowa to właściwie nic innego jak wyjazd służbowy, czyli podróż którą zlecił nam pracodawca lub którą odbywamy z związku z naszą pracą. Kto otrzymuje wynagrodzenie za  delegację i w jakim kwocie? To już nie jest tak proste, trudność przepisów jest znaczna, chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że to bardzo proste wiele pracujących nie daje rady z tym tematem
Każda osoba po skończonej delegacji musi złożyć na ręce swojego kierownica lub do działu kadr rozliczenie delegacji, można je wypełnić ręcznie samemu lub wybrać dostępny w necie system do delegacji. Gratisowe są jednak zazwyczaj tylko niefunkcjonalne kalkulatory za funkcjonalne systemy trzeba wnieść opłatę, ale nie są to  wielkie kwoty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *